Článok z Malacky.sk Strojár nezvládol ťažký zápas v Martine (17.02.2020)

Malackí hádzanári stratili prvé miesto v priebežnej tabuľke prvej ligy po tom, čo v Turci podľahli domácemu tímu Martina. Keďže Stupava svoj zápas v Dunajskej Strede dokázala bez väčších ťažkostí vyhrať, pred posledným kolom základnej časti sú Malačania druhí s dvojbodovou stratou na vedúcu Stupavu.

Domáci tím s viacerými legionármi, ktorý sa od začiatku stretnutia spoliehal na svojich najlepších strelcov Michala Macáka a Jaroslava Janigu, Záhorákov nepustil počas celého zápasu do vedenia. V úvode ešte Malačania stačili, avšak s pribúdajúcimi minútami začal skúsený Martin omladenému Strojáru unikať. Prvý polčas sa skončil výsledkom 15:10.

Domácim výborne vyšiel vstup do druhého dejstva, Malačanom nedali šancu na priblíženie sa, naopak, svoj náskok ešte viac  zvyšovali. O víťazovi bolo rozhodnuté prakticky už štvrťhodinu pred koncom, keď Martinčania viedli o osem gólov a zverenci Pavla Stachoviča začali pôsobiť odovzdane. Ku koncu zápasu sa začala prejavovať aj nedisciplinovanosť hostí. Martinčania celý polčas odohrali až na jeden trest v plnom počte, zatiaľ čo Strojár mal na trestnej lavici až troch hráčov. Záhorákom sa napokon podarilo prehru len zmierniť na konečných 25:29.

Malackí hádzanári ukončia základnú časť prvej ligy na domácej palubovke v sobotu 22. februára o 18.00 h v ŠH Malina proti tretiemu tímu tabuľky HK Vajnory.

MHáK Martin – Strojár Malacky 29:25 (15:10)
Zostava Strojára: Roman Piaček (Miroslav Velebný) – Jakub Krajčír (5), Tomáš Baláž (1), Lukáš Konečný (2), Ján Janoštiak (7), Michal Ichman (1), Roman Valachovič (4), Mário Prevaj (3), Marek Mifkovič (2)