Článok z Malacky.sk FC Malacky dominantne vyhral nad Ivankou pri Dunaji (30.08.2018)

Malackí futbalisti si v stredu pripísali ďalšie tri body do tabuľky tretej ligy BFZ, na domácom štadióne vyhrali nad FK Slovan Ivanka pri Dunaji vysoko 4:0. Víťazstvo nad húževnatým súperom sa však nerodilo ľahko.
Domáci celok sa od začiatku snažil skórovať a priblížiť sa k trom bodom. Kapitán domácich Vladimír Ronec ale v 24. minúte z priameho kopu ešte nevyzrel na brankára hostí Branislava Cicha. Skóre sa podarilo otvoriť až Jurajovi Miklušičákovi, ktorý poslal loptu do siete pekným volejom z vnútra šestnástky. O štyri minúty neskôr mohlo byť vyrovnané, domáceho brankára Ondreja Klempu po strele jedného z hráčov Ivanky zachránila tyčka. Do šatní šli teda Malačania s tesným náskokom 1:0.
Po prestávke mal prvú šancu na navýšenie náskoku Tomáš Mifkovič, stroskotal však na brankárovi hostí. Na 2:0 sa podarilo zvýšiť až v 74. minúte opäť Jurajovi Miklušičákovi, ktorý zužitkoval vynikajúci polovysoký center do šestnástky od striedajúceho Jakuba Hitmara. Tento moment zmaril všetky nádeje Ivanky pri Dunaji na bodový zisk, čo využil ďalší malacký dvojgólový strelec Vladimír Ronec. Domáci kapitán sa presadil dvakrát  v rozmedzí 84. a 87. minúty, FC Malacky tak vysoko zvíťazil nad Ivankou pri Dunaji 4:0.
Po štyroch odohratých kolách patrí malackým futbalistom so siedmimi bodmi siedme miesto v tabuľke. Najbližší ligový zápas odohrajú malackí futbalisti v sobotu 1. septembra o 17.00 na štadióne v Pezinku, kde ich súperom bude domáce PŠC. Veríme, že v Pezinku natiahnu víťaznú šnúru na tri zápasy.

FC Malacky – FK Slovan Ivanka pri Dunaji 4:0 (1:0)
Góly:  35.,74. Juraj Miklušičák, 84., 87. Vladimír Ronec
Zostava FC Malacky: Ondrej Klempa – Martin Reisel, Adam Velický, Martin Sloboda (Lukáš Rupec), Juraj Miklušičák, Denis Michalek (Jakub Hitmar), Vladimír Ronec (C) (Mário Lörinczi), Jakub Mráz (Daniel Čeřovský), Štefan Kovárik, Tomáš Mifkovič (Rastislav Havlík), Filip Molnár