Článok z Malacky.sk Aká bola sezóna 2020 pre našich karatistov? (25.01.2021)

Napriek pandémii a súvisiacim obmedzeniam bola uplynulá sezóna pre klub KARATE TJ Strojár Malacky úspešná na republikovej aj medzinárodnej scéne.

Január: na majstrovstvách Európy WOW  v GRAPPLINGU „submission only“ sa nám v konkurencii 19 krajín podarilo vybojovať cenné kovy a tituly. Samuel Škoda vybojoval v juniorskej kategórii -64kg 2. miesto,  v kategórii muži INTERMEDIATE +93kg Lukáš Piffko prehral až vo finálovom zápase, čo takisto znamenalo striebro. Tréner Marian Strelecký  aj súťažil a v kategórii muži MASTERS +93kg vybojoval titul majstra Európy.
Marec: vo Vsetíne sa konal prestížny turnaj ADCC CZECH OPEN 2020. Za účasti 400 pretekárov z 13 krajín sa nám podarilo ukoristiť dva bronzové kovy, a to v kategórii muži -84kg Tomáš Nižňanský a v kategórii muži MASTERS -100kg INTERMEDIATE Marian Strelecký.
September: v sprísnenom režime sa konali majstrovstvá Slovenska v kickboxe svetovej organizácie WAKO, kde naša odchovankyňa Natália Janiuková v kategórii KICK LIGHT obsadila 2. miesto a získala titul vicemajsterky Slovenska.
Október: Brno hostilo Galavečer bojových umení, v rámci ktorého vystúpil aj Lukáš Piffko. V zápase  podľa pravidiel K-1 v kategórii  -91kg nedal svojmu súperovi šancu a jednoznačne vyhral.
Vrcholom stojkárskej sezóny 2020 bolo novembrové podujatie WAKO K-1 GRAND PRIX v Prahe.  Išlo o prestížny svetový šampionát K-1, kde náš odchovanec Lukáš Piffko získal v kategórii -86kg MAN SENIOR bronzovú medailu.

Členovia klubu karate TJ Strojár želajú všetkým čitateľom Malackého hlasu a malacky.sk veľa síl, pokoj v duši a možnosť užívať si každodenné, aj maličké osobné víťazstvá, ktoré každého z nás napĺňajú a posúvajú vpred.

Text: M. Strelecký, tréner skupiny FDM Combat team, foto: KARATE TJ  Strojár

Pridal: Miroslav Binčík