Článok z Malacky.sk Addova európska púť sa skončila (17.03.2022)

Bývalý futbalista FC Malacky, Ghančan Edmund Addo, ktorý momentálne pôsobí v moldavskom klube Šeriff Tiraspoľ, si v tejto sezóne už v európskych súťažiach nezahrá. Po úspešnom pôsobení v Lige majstrov, do ktorej skupinovej fázy sa Šeriff s Addom v zostave ako prvý moldavský klub v dejinách prebojoval, na Addov tím čakal v šestnásťfinále portugalský tím Sporting Braga. Moldavský majster smolne vypadol.
Šeriff Tiraspoľ postúpil do hlavnej časti Ligy majstrov postupne cez arménsky klub Alaškert Jerevan a srbského šampióna Crvena Zvezda Belehrad. V play-off o postup do skupiny potom zdolal chorvátskeho majstra Dinamo Záhreb.
Už toto bol historický úspech, no moldavský tím vstúpil hviezdne aj do skupiny. Najprv na domácej pôde porazil ukrajinský Šachtar Doneck, potom šokujúco vyhral v Madride nad Realom 3:2. V skupine neskôr dvakrát prehral s Interom Miláno a doma  s Realom Madrid. V Kyjeve so Šachtarom Doneck remizoval, a tak zisk 7 bodov mu zaručil 3. miesto a postup zo skupiny do jarnej fázy Európskej ligy.
Žreb moldavským šerifom prisúdil Sporting Braga. Hoci prvý zápas v Tiraspoľe, ktorý Addo neodohral pre kartový trest, vyhrali 2:0, v Portugalsku prehrali rovnakým výsledkom. V penaltovom rozstrele bol úspešnejší portugalský klub.
Addo sa od roku 2019, keď nastupoval v drese FC Malacky napríklad proti Pezinku či Báhoni v III. lige na Slovensku, riadne posunul. Začiatkom roka 2022 si zahral aj na Africkom pohári národov za Ghanu.