Článok z Malacky.sk Malackí futbalisti vysoko vyhrali v Pezinku (30.09.2019)

Futbalistom FC Malacky sa podarilo po druhý krát v sezóne zvíťaziť. V deviatom kole v sobotu dopoludnia vycestovali na ihrisko Pezinka, kde vyhrali pohodlne 4:1 aj napriek hodinovej hre v oslabení o jedného hráča.
Dážď  od začiatku stretnutia kropil trávu na pezinskom štadióne, čo zapríčinilo, že lopta sa po nej rýchlejšie kĺzala. Malačanov poslal do vedenia v sedemnástej minúte Kolumbijčan Julian Caro Sepulveda, no už o desať minút neskôr videl červenú kartu za zbytočne tvrdý zákrok po prerušení hry Čiernohorec Andrija Bakrač. Paradoxne, Malačania o náskok neprišli, naopak, podarilo sa im ho zveľadiť ešte do konca prvého polčasu. V 39. minúte zvyšoval na 2:0 v prospech Záhorákov ghanský legionár Edmund Addo. O víťazstve hostí rozhodol pekným gólom z priameho kopu po hodine hry Jakub Sagula, ktorý zvyšoval na 3:0. Pezinčania sa proti oslabeným Malackám zmohli len na kozmetické zníženie, v 77. minúte sa za domácich presadil Jakub Valient. Posledné slovo v zápase mali aj tak malackí futbalisti, gól na konečných 4:1 strelil druhý Čiernohorec v kádri Malaciek Mladen Vučić.
Výsledkovo zatiaľ najlepší zápas Malačanov v tejto sezóne im pomohol poskočiť na desiatu priečku tabuľky. Svoje postavenie si budú môcť vylepšiť už v nedeľu 6. októbra o 15:30 h. Na domácej pôde vyzvú vo výbornej forme hrajúcu Dunajskú Lužnú.

PŠC Pezinok – FC Malacky 1:4 (0:2)
Góly: 77. Jakub  Valient - 17. Julian Cario Sepulveda, 39. Edmund Addo, 58. Jakub Sagula, 77. Mladen Vučić
Zostava PŠC Pezinok: Dušan Maluniak – Adam Majo, Patrik Dugovič, Ivan Kosterec, Denis Tábora (Richard Rubín), Kristián Wurst, Jakub Pavúk (Jakub Tyko), Jakub Hronec, Branislav Hulák (C), Matúš Heriban (Maty Masaryk), Jakub Valient (Matúš Heriban)
Zostava FC Malacky: Juraj Krkošek – Lukáš Rupec, Štefan Kovárik (C), Andrija Bakrač (ČK), Adam Velický, Juraj Miklušičák (Denis Michalek), Mladen Vučić, Samuel Livora (Denis Pecho), Jakub Sagula, Julian Caro Sepulveda, Edmund Addo