Článok z Malacky.sk Futsalisti opäť víťazne (18.11.2013)

V 6. kole 2. SNL-Bratislava vo futsale Sk Danubit Bratislava preveril 1.Sfc Canaria Team Malacky. Zápas začal priam ukážkovo a už v prvej minúte otvoril skóre strelou k tyčke Kadera. O chvíľu pridal druhý gól a potvrdil svoj hlad po góloch. Následne po našich nevyužitých šanciach prišiel k slovu domáci Jalakša a znížil na 1:2.

Naši odpovedali gólom na 1:3, ale potom nechali hrať Jalakšu a ten svojimi prihrávkami, či gólmi otočil stav pre domácich do polčasu na 4:3. V prvom polčase sa kopali aj dve desiatky, ale na oboch stranách vynikli brankári. Treba ale povedať, že Danubit svojou tvrdou hrou nazbieral žlté karty a hráči domáceho mužstva boli premotivovaní, čoho dôsledkom bolo v druhom polčase vylúčenie domáceho kľúčového hráča Jalakšu, a to po nepeknom zákroku na Zajíca.
Od tej chvíle Malacky prebrali iniciatívu a o víťazovi nebolo pochýb. Po pekných akciách, zo štandardnej situácie gólom Uhrinca, či krásnym sólom Zajíca a potom aj dvomi gólmi do prázdnej bránky, rozhodli o výsledku 5:9(4:3).

Treba pochváliť celé mužstvo za predvedený výkon a aj za to, že sa pri nečistej hre Danubitu neprichýlili k ich nepeknej hre. Ďalší zápas odohrajú Malacky 22. 11. o 18.00 h v ŠH Mladosť Bratislava s mužstvom Krátky Proces a potom doma 27. 11. privítame v ŠH Malina Malacky AK 47 Bratislava. Týmto pozývame všetkých fanúšikov.