Článok z Malacky.sk FC Malacky prehral vo Vajnoroch 3:1 (24.10.2016)

Hráči FC Malacky vycestovali v sobotu 23. októbra po sérií nepodarených zápasov na stretnutie s piatym celkom tretej ligy BFC FK Vajnory. Malačanom ani tento zápas nevyšiel podľa predstáv, z okraja Bratislavy si odniesli prehru 3:1.
Stretnutie sa uberalo zlým smerom od úplného začiatku. Po faule domácim nariadili priamy kop z výhodnej pozície, čo znamenalo prvý gól už po niekoľkých desiatkach sekúnd. Vajnory povzbudené rýchlym zásahom sa dostali do dvojgólového vedenia už v dvanástej minúte. Po chybe malackej obrany bol brankár Martin Preis - po zakončení do prázdnej brány - úplne bezmocný. Hra sa následne vyrovnala, k dobrým streleckým možnostiam sa čoraz častejšie dostávali aj hostia. O skórovanie sa najprv pokúšali Lukáš Rupec, Rastislav Havlík aj Peter Haľko, ktorého nebezpečný pokus skončil na brvne domácej brány. Malacky svoje príležitosti nevyužili, čo ich ešte viac mrzelo v štyridsiatej druhej minúte. Domáci po tretí krát pohodlne udreli po samostatnom úniku na brankára, a tak sa šlo do šatní za nepríjemného stavu 3:0.

V úvode druhého polčasu boli opäť aktívnejší domáci, Malačanov niekoľkokrát podržal Martin Preis v bráne, ale aj rýchle zásahy obrancov. Tréner Dušan Rupec na priebeh zápasu reagoval striedaniami a na ihrisko poslal Denisa Michálka s Róbertom Kuklovským, ktorí vniesli do hry z pohľadu Malaciek väčšiu aktivitu smerom do útoku. Od polovice druhého dejstva boli diváci svedkami vyrovnaného stretnutia so šancami na oboch stranách, ale výraznejšie možnosti boli stále na domácej strane. Malačania sa nakoniec dočkali len skorigovania výsledku. Na 3:1 znížil v sedemdesiatej ôsmej minúte, po precíznej prihrávke pred odkrytú bránu, striedajúci Róbert Kuklovský. Ďalší gól už na ihrisku vo Vajnoroch nepadol.
Malacky po prehre v okrajovej štvrti Bratislavy okupujú po neúplnom trinástom kole desiatu priečku. V nasledujúcom zápase sa na domácom štadióne stretnú v nedeľu 30. októbra s FK Slovan Ivanka pri Dunaji. Bude to súboj tabuľkových susedov, Ivanka sa nachádza na jedenástej priečke. Malačania si po šnúre piatich stretnutí bez výhry budú chcieť napraviť chuť pred zimnou prestávkou, keďže toto stretnutie bude ich posledným ligovým zápasom v tomto roku.

FK Vajnory 3:1 (3:0) FC Malacky

Góly: 1‘ Marek Sokol, 12‘ Radoslav Kováč, 42‘ Peter Kozár – 78‘ Róbert Kuklovský
Zostava Malaciek: Martin Preis – Miloš Vávra (Tomáš Švec), Peter Mikula, Jaroslav Zváč, Lukáš Rupec – Matej Režný, Jakub Mráz (Denis Michálek), Miroslav Beňa – Štefan Kovárik, Peter Haľko, Rastislav Havlík (Róbert Kuklovský)