Článok z Malacky.sk Futbalisti vyhrali vo Vajnoroch (28.05.2019)

Futbalisti FC Malacky v uplynulom kole III. ligy cestovali na ihrisko beznádejne posledného tímu FK Vajnory s imperatívom zisku povinných troch bodov. Nakoniec sa im to po výhre 4:1 podarilo. V prvom polčase už po troch minútach hry otvoril skóre Samuel Vaniš, v druhom polčase ho napodobnil Vladimír Ronec. Domáci znížili zásluhou Matúša Genčúra, no víťazstvo Malačanov poistili Jakub Hitmar a gólom v posledných sekundách zápasu aj Daniel Čeřovský.

Po víťazstve vo Vajnoroch sa Malačania priblížili k desiatemu Pezinku na rozdiel štyroch bodov. Do konca súťaže zostávajú ešte dve kolá, v tom najbližšom FC Malacky doma privíta v sobotu 1. júna o 17:30 MFK Rusovce. So sezónou 2018/2019 sa Záhoráci rozlúčia v sobotu 8. júna v Devínskej Novej Vsi.

FK Vajnory – FC Malacky 1:4 (0:1)

Góly:  62. Matúš Genčúr – 3. Samuel Vaniš, 54. Vladimír Ronec, 74. Jakub Hitmar, 90. Daniel Čeřovský

Zostava FC Malacky: Tomas Veber – Lukáš Rupec, Deniel Čeřovský, Štefan Kovárik (C), Adam Velický, Samuel Livora (Pavol Michalovič), Mladen Vučić, Samuel Vaniš (Denis Pecho), Jakub Hradil (Jakub Hitmar), Vladimír Ronec, Tomáš Mifkovič