Článok z Malacky.sk Malackí futbalisti otočili zápas proti Dunajskej Lužnej (07.10.2019)

Futbalisti FC Malacky sa zrejme víťazstvom spred týždňa v Pezinku naladili na pozitívnu vlnu, o body ich neobral ani druhý tím tretej ligy Dunajská Lužná. Malačania síce prehrávali po prvom polčase 0:1, v tom druhom však prekvapivo otočili proti favoritovi stretnutia na 2:1.
    V prvom dejstve diváci na štadióne v Zámockom parku čakali na gól až do 39. minúty. Gól ich však nepotešil, pretože padol do brány domáceho brankára Juraja Krkoška, ktorého prekonal hosťujúci Marek Turlík. Cez polčasovú prestávku zaúradovali skúsenosti trénera Štefana Horného, ktorý domácich správne namotivoval. V 50. minúte vyrovnali zásluhou Samuela Livoru na 1:1 a ich hra v druhom polčase bola aktívnejšia. Malačania sa dočkali víťazného gólu päť minút pred koncom riadneho hracieho času, presadil sa Kolumbijčan Julian Caro Sepulveda. Vydreté tri body proti favoritovi zápasu už domáci dokázali udržať až do konca, a tak FC Malacky zdolal Dunajskú Lužnú 2:1.
    Z ostatných dvoch ligových kôl stopercentní Malačania sa po nevydarenom začiatku sezóny šplhajú tabuľkou nahor, po desiatom kole sú trinásťbodoví a patrí im ôsma priečka. V jedenástom kole ich čaká Záhorácke derby proti Rohožníku, zápas je na programe v nedeľu 13. októbra o 15.30 h na štadióne FC Rohožník.

FC Malacky – OFK Dunajská Lužná 2:1 (0:1)
Góly: 50. Samuel Livora, 85. JulianCaroSepulveda – 39. Marek Turlík
Zostava FC Malacky: Juraj Krkošek – Lukáš Rupec, Štefan Kovárik (C), Adam Velický, Jakub Sagula, Juraj Miklušičák, Samuel Livora (Pavol Michalovič), Mladen Vučić, Denis Pecho (Jakub Hitmar), Julian Caro Sepulveda, Edmund Addo
Zostava OFK Dunajská Lužná: Milan Valašik (C) – Ondrej Chromek (Peter Brezík), Nicolas Leginus, Valentín Majerčák, Tomáš Pálka, Filip Molnár, Peter Kučera, Lukáš Čemba, František Lády, Martin Reisel, Marek Turlík