Článok z Malacky.sk Malackí futbalisti podľahli Pezinku 0:2 (08.04.2019)

Futbalisti FC Malacky v dvadsiatom kole narazili na domácom ihrisku na neobľúbeného súpera z Pezinka, proti ktorému sa im ešte nepodarilo zvíťaziť. Tri body si nepripísali ani v nedeľnom zápase, pretože hostia spoza Karpát vyhrali na Záhorí 2:0.

Pezinčanov za víťazstvom nasmeroval už asi minútu po úvodnom výkope Jakub Hronec, ktorý pohotovou strelou z prvej tesne spoza pokutového územia prekonal Tomasa Vebera v bráne domácich. Malačania zostali zaskočení vydareným úvodom Pezinka a dlhšie im trvalo, než sa vrátili do stretnutia. V prvom polčase mali domáci len jednu vážnejšiu príležitosť na vyrovnanie, naopak, hostia z Pezinka mohli ísť do dvojgólového náskoku v 37. minúte. Po úniku na brankára jedného z hráča hostí však už prekonaného Vebera na bránkovej čiare zastúpili jeho kolegovia z obrany. Aj vďaka tomu po prvom polčase FC Malacky prehrával len 0:1. Hostia z Pezinka museli ešte v prvej polovici vystriedať brankára Dušana Maluniaka, ktorý sa pri zákroku proti strele domácim v 18. minúte zranil.

V druhom polčase Malačania prebrali iniciatívu a snažili sa o podobný obrat, aký sa im podaril pred dvoma týždňami v domácom zápase proti Dunajskej Lužnej, no dostávali sa len do náznakov šancí a streleckých pozícií z väčšej diaľky. Tie nesmerovali do priestoru brány a ak áno, náhradný brankár Pezinka Patrik Švábek ich dokázal skrotiť. Domáci tréner Štefan Horný počas druhého polčasu reagoval na nepriaznivý vývoj stretnutia striedaniami. Najvýraznejšie útočnú aktivitu Malaciek rozprúdil Jakub Hitmar, ktorý mal najväčšiu šancu Záhorákov dvadsať minút pred koncom, jeho strela z blízkosti bránky však skončila len na bočnej sieti. Poisťujúci gól takticky kvalitne hrajúci hostia pridali v 84. minúte, po faule Malačanov v šestnástke premenil penaltu kapitán mužstva spoza Karpát Branislav Hulák. Pezinok tak triumfoval v Malackách 2:0.

Malačania sa nachádzajú po 20. kole na jedenástom mieste, pred stretnutím ich tabuľkový sused Pezinok sa posunul na ôsmu priečku. Najbližší zápas čaká našich futbalistov v nedeľu 14. apríla. V 21. kole budú hrať na ihrisku Mosta pri Bratislave.

FC Malacky – PŠC Pezinok 0:2 (0:1)
Góly: 2. Jakub Hronec, 84. (11 m) Branislav Hulák
Zostava FC Malacky: Tomas Veber – Lukáš Rupec (Samuel Vaniš), Štefan Kovárik, Andrija Bakrač, Adam Velický, Mário Lörinczi, Samuel Livora (Denis Pecho), Mladen Vučić, Jakub Hradil (Jakub Hitmar), Pavol Michalovič, Juraj Miklušičák (C)