Článok z Malacky.sk Malačania po dominantnom výkone zdolali Báhoň (28.10.2019)

Futbalisti FC Malacky si v trinástom kole tretej ligy BFZ bez väčších starostí pripísali do tabuľky ďalšie tri body, ŠK Báhoň na domácom ihrisku porazili 2:0. Pri tomto víťazstve im výrazne pomáhali legionári, ktorí sú kmeňovými hráčmi prvoligovej Senice.

Malačania boli od začiatku stretnutia aktívnejší než súper, ktorému najväčšie problémy robil rýchly krídelník Kwaku Bonsu Osei. Ghančan otvoril skóre v 24. minúte, ešte predtým však mal viacero možností na to, aby sa tak stalo skôr. Útočné trio v zložení Julian Caro Sepulveda, Kwaku Bonsu Osei a Peter Moses Eneji robilo vrásky na čele obrane Báhončanov celý prvý polčas, po ktorom mohli domáci viesť oveľa vyšším rozdielom. Druhý gól domácich pridal dorážkou strely spoza šestnástky do odkrytej brány Julian Caro Sepulveda. Báhoňu nepomohlo ani vykázanie trénera Miroslava Karhana na tribúnu za protesty voči rozhodcom.

Báhoň sa do vážnejších príležitostí nedostal ani po zmene strán, naopak, Malačania zápas kontrolovali a mali niekoľko gólových šancí, ktoré však zostali nevyužité. V závere stretnutia sa zaskvel brankár hostí Miško Imro, ktorý vytesnil podarený pokus Malačanov z priameho kopu tesne vedľa brány. Malacky tak nakoniec zdolali Báhoň pohodlne 2:0.

Po 13. kole sú malackí futbalisti na 6. mieste, v posledných dvoch jesenných kolách ich čaká najprv na budúcu nedeľu výjazd do Kalinkova, aby potom ukončili jesennú časť na domácom ihrisku zápasom proti Rusovciam.

FC Malacky – ŠK Báhoň 2:0 (2:0)

Góly: 24. Kwaku Bonsu Osei, 39. Julian Caro Sepulveda
Zostava FC Malacky: Juraj Krkošek – Lukáš Rupec, Štefan Kovárik (C), Adam Velický, Jakub Sagula, Samuel Livora, Juraj Miklušičák, Julian Caro Sepulveda, Pavol Michalovič (Jakub Hitmar), Kwaku Bonsu Osei (Denis Pecho), Peter Moses Eneji (Jakub Hradil)
Zostava ŠK Báhoň: Miško Imro – Kristián Prelovský, Frederik Wiesner, Miroslav Minárik, Tibor Spód, Jaroslav Hrdina, Matej Galovič, Matúš Bratek (Adrian Čižík), Michal Zaduban (C), Filip Prochác, Erik Korbelič