Článok z Malacky.sk Canaria Team Malacky vo futsalovej extralige juniorov (13.03.2017)

.SFC Canaria Team Malacky : Grizzly Slovakia Košice  1:1 (1:1)
Zostava Malaciek: Závoník – Sova, Ronec, Vaniš, Lorinczi, Čeřovský „C“, Hitmar, Haramia.
Góly: Hitmar - Kofčák.
Rozhodovali: Fischer, Hajnala. 20 divákov.
V úvodnom zápase sme sa streli už s istými majstrami našej súťaže  FEJ - Košicami. Mali sme im čo vracať, po prvej prehre 2:1 zo Žiliny. Chalani do zápasu vstúpili fantasticky a hlavne dravo, čo súpera prekvapilo. Svoju dravosť a prehľad hry v 4. minúte ukázal Hitmar, ktorý pri autovej čiare vypichol loptu súperovi a zoči-voči brankárovi Kušnírovi chladnokrvne zakončil na 1:0. Košice po inkasovanom góle začali vyvíjať tlak na našu bránu. Závoník dlho odolával, ale jeho čaro pominulo v 8. minúte, keď vyrovnal  Kofčák. Do konca polčasu sa stav nemenil a tak hráči išli za nerozhodného stavu do kabín. Úvod druhého polčasu sa niesol v sérií faulov Košíc. Zhruba 10 minút pred koncom mali východniari na svojom konte 5 faulov. Skúsené Košice sa však šiesteho faulu nedopustili, a tak sa zápas po nepremenených šanciach na oboch stranách skončil nerozhodným výsledkom 1:1.

16.Kolo

1.SFC Canaria Team Malacky : FK Prešov  2:1 (1:1)
Zostava Malaciek: Závoník – Sova, Ronec, Vaniš, Lorinczi, Čeřovský „C“, Hitmar
Góly: Vaniš, Čeřovský -  Džubinský.
Na druhý zápas proti Prešovu sme nastúpili s jasným cieľom - získať 3 body. Od úvodu stretnutia sme boli lepšie mužstvo. Mali sme veľmi veľa šancí na skórovanie, ale súperova brána bola ako zakliata. Toto čaro prelomil v 4. minúte Vaniš po nádhernej prihrávke do prázdnej brány dal na 1:0. Malacky boli celý polčas aktívnejšie,  vypracovali si sľubné pozície,  ale pravidlo nedáš - dostaneš sa potvrdilo  v 20. minúte,  keď vyrovnal Džubinský na 1:1.  V druhom polčase Malacky dobíjali bránu súpera,  ale tá odolávala. No v 31. minúte hradby Prešova  boli zdolané,  keď sa presadil „delovkou“ od autovej čiary  kapitán Čeřovský a poslal Malacky do vedenia 2:1. Malacky tento stav udržali do konca zápasu a odchádzali tak spokojnejší.
Pavol Fehér (prezident klubu 1.SFC Canaria Team Malacky) :
„Musím vyzdvihnúť celý kolektív, ktorý bojoval do poslednej minúty, aj keď to chalanov, ako aj realizačný tím, stálo veľa síl - za celú sezónu. Chalani môžu byť na seba hrdí, svojou prácou dosiahli pre Malacky v juniorskej súťaži historický úspech a skončili ako vicemajstri Slovenska, na druhom mieste. Čaká nás už len Finalfour Slovenského pohára, kam postupujú najlepšie 4 družstvá. Čo sa týka zápasu s Levicami, zväz napokon rozhodol, ako mal, aj keď sa to naťahovalo, o kontumácii v prospech Malaciek 5:0.“