Článok z Malacky.sk Malackí futbalisti získali proti béčku Slovana bod (20.05.2019)

V 27. kole tretej ligy BFZ futbalisti FC Malacky privítali lídra tabuľky a už istého druholigistu Slovan Bratislava „B“. Malačania boli jasným outsiderom, no i tak zo zápasu uchmatli jeden bod za remízu 1:1.
 Hostia z Bratislavy vstúpili do stretnutia aktívnejšie, malackej obrane znepríjemňovali život najmä Jozef Herman a Daniel Petráš v útoku belasých. Malačania často nedokázali reagovať na prienikové prihrávky hostí, ktorých sa len málokedy podarilo vystaviť do ofsajdu. Po jednej z takýchto prihrávok Slovan strelil vedúci gól – v 38. minúte Jozef Herman pretlačil v osobnom súboji Lukáša Rupca a prudkou strelou prekonal Tomasa Vebera v bráne Malaciek. Prvý polčas sa teda skončil za stavu 0:1 pre béčko Slovana.
 V druhom polčase sa obraz hry výrazne zmenil, Bratislavčania už nemali loptu na kopačkách tak často, naopak, malackí futbalisti sa snažili byť podstatne nebezpečnejší než v prvej polovici. Prvú veľkú príležitosť domácich mal v 52. minúte Vladimír Ronec, svoj únik na brankára Slovana však nezakončil gólom. Malačania v rozmedzí 50. a 60. minúty mali niekoľko dobrých šancí, o gól sa pokúšal dvoma ďalekonosnými strelami aj Mladen Vučić, avšak ani jednou netrafil bránu. Silnú pasáž domácich zakončil v 59. minúte presnou a gólovou strelou z úrovne pokutového územia Vladimír Ronec a Malačania sa mohli tešiť z vyrovnania na 1:1. Po vyrovnávajúcom zásahu sa na hosťoch začala prejavovať aj istá nervozita, rozhodcovia museli riešiť zbytočné konflikty a upokojovať hráčov, o čom svedčí aj viac žltých kariet v druhom polčase. O víťazovi sa mohlo rozhodnúť v poslednej polhodine, no belasí sa už z viacerých dobrých príležitostí nepresadili, a tak sa súperi rozišli po remíze 1:1.
 Pred tromi poslednými ligovými zápasmi malackí futbalisti strácajú na desiaty Pezinok sedem bodov. Stratu môžu zmenšiť už v najbližšom kole, v sobotu 25. mája vycestujú na ihrisko beznádejne posledného tímu FK Vajnory.

FC Malacky – ŠK Slovan Bratislava „B“ 1:1 (0:1)
Góly: 59. Vladimír Ronec – 38. Jozef  Herman
Zostava FC Malacky: Tomas Veber – Lukáš Rupec, Andrija Bakrač, Štefan Kovárik (C), Adam Velický (Denis Pecho), Samuel Livora (Samuel Vaniš), Daniel Čeřovský (Mário Lörinczi), Mladen Vučić, Jakub Hradil, Vladimír Ronec, Tomáš Mifkovič