Článok z Malacky.sk Hádzanári prehrali v Hlohovci (11.03.2019)

Hádzanárom Strojára Malacky sa aj napriek výborne rozohranému zápasu nepodarilo uspieť v 3. kole skupiny o záchranu v Hlohovci. Malačania ešte síce po prvom polčase vyhrávali 16:12, ale v druhom dejstve domáca Sporta stretnutie otočila a zvíťazila 31:28. Modra v druhom zápase remizovala s ŠKP Bratislava 20:20, čiže po 3. kole sú hráči Strojára opäť poslední.

Ústrednou postavou Záhorákov v zápase bol Bosniak Derviš Birdahič, ktorý nastrieľal 11 gólov. Ostatní hráči mu nedokázali konkurovať, čo platí aj o tíme domácich. Malačania boli v prvom polčase prekvapivo lepším tímom, z čoho vyplynulo aj skóre. V tom druhom sa hra vyrovnala, ale aj napriek tomu ešte 5 minút pred koncom Strojár viedol o gól. Potom sa iniciatívy chopili domáci, a razom bolo skóre v ich prospech. Hlohovec v koncovke zápas otočil a vyhral 31:28. Najbližší zápas odohrajú naši hádzanári na domácej palubovke, ich súperom bude ŠKP Bratislava.

HC Sporta Hlohovec – TJ Strojár Malacky 31:28 (12:16)

Zostava Malaciek: Marek Kuklovský (Dušan Roško) – Tomáš Baláž (4), Pavol Bízek, Martin Hlaváč, David Stachovič (1), Anur Burnazovič (4), Tomáš Stachovič (1), Roman Valachovič (2), Derviš Birdahič (11), Peter Puškáč (5).