Článok z Malacky.sk Malačania súťažili pri Dóme sv. Alžbety (20.09.2021)

Na podujatí JBL JUMP FEST v Košiciach sa pretekárom Atletického klubu AC Malacky podarilo až 7-krát vystúpiť na stupne víťazov. Vo svojich kategóriách zvíťazili Hana Zálesňáková a Matias Michalovič, druhé miesta si vybojovali Šimon Nehyba, Viktória Pauková, Richard Mráz a Júlia Januš, na bronzový stupienok sa postavila Simona Prvoničová. Smolu mala Michaela Kováčiková, ktorá si v rozcvičke nešťastne zlomila nohu.
Súťaž prebiehala priamo v srdci metropole východu, v bezprostrednej blízkosti Dómu sv. Alžbety. Bola zážitkom nielen pre okoloidúcich divákov, ale aj pre samotných atlétov. Pozostávala z dvoch disciplín, behu na 60 m a skoku do diaľky. Jednotlivé výkony dvojboja sa hodnotili podľa maďarských bodovacích tabuliek, pričom poradie bolo stanovené na základe bodového súčtu z oboch atletických disciplín.
Atraktívny streetový atletický míting zorganizovalo občianskej združenie Atletika Košice v réžii úspešných slovenských reprezentantiek v trojskoku a v skoku do diaľky, sestier Danky a Janky Velďákových. Na dekorovaní najlepších pretekárov sa zúčastnil aj najrýchlejší Slovák Ján Volko, Jamajčanka Shashalee Forbes, členka striebornej štafety na 4 x 100 m z OH v Riu de Janeiro (2016) a Kolumbijčanka Melissa Gonzales, semifinalistka z OH z Tokia (2021) z behu na 400 m prekážok.