Článok z Malacky.sk Hádzaná: Záhoráci napriek progresu stále s nulou (02.11.2021)

Hádzanárom nováčika v extralige mužov – Záhoráci Stupava/Malacky A – sa stále nedarí získať prvé body medzi slovenskou elitou. V ostatnom zápase na domácej palubovke v ŠH Malina prehrali proti ŠKP Bratislava 18:23.
Po prvom polčase bol stav vyrovnaný a domáci diváci, ktorých pre protipandemické opatrenia a nepriaznivú situáciu v malackom okrese mohlo prísť len 75, dúfali, že práve v sobotňajšom zápase si Záhoráci pripíšu premiérové víťazstvo. Trápila ich však efektivita v zakončení; skórovať sa podarilo len štyrom domácim hráčom. Najviac gólov, osem, strelil jeden z najskúsenejších Záhorákov Jaroslav Petráš. Domáci reálne mohli uvažovať nad bodmi do posledných minút zápasu, ale opäť im ušiel záver a skúsenejší tím z Bratislavy ich dorazil na konci stretnutia.
Po 9 stretnutiach sú Záhoráci beznádejne poslední, na jedenáste Topoľčany strácajú 4 body. Tabuľku neohrozene vedie Tatran Prešov o štyri body pred Hlohovcom. Najbližší extraligový zápas odohrajú Záhoráci v sobotu 13. novembra v Bojniciach.
Naopak, naplno zabodovalo béčko Záhorákov v prvej lige, ktoré vyhralo na palubovke DAC Dunajská Streda 37:31.

Záhoráci Stupava/Malacky – ŠKP Bratislava 23:18 (11:11)
Zostava Záhorákov: Patrik Beleš (Juraj Rybár) – Dušan Frýbert, Tomáš Baláž, Juraj Valachovič, Samuel Kovács, Lukáš Konečný, Ladislav Lutonský, Andrej Polča (2), Daniel Polák (6), Mário Prevaj, Samuel Valent (2), Jaroslav Petráš (8), Peter Puškáč, Marián Jaššo