Článok z Malacky.sk Malacké akvabely po prvýkrát súťažili (02.06.2017)

27. ročník medzinárodnej súťaže v synchronizovanom plávaní  DELFINÍK 2017 & IUVENTA CUP bol pre oddiel Synchronizované plávanie Malacky n.o. prvou synchrosúťažou vôbec.  Po skoro trojročnej všeobecnej príprave (atletika, balet, plávanie) akvabely súťažili v povinných figúrach v dvoch vekových kategóriách.
V kategórii D1 (ročník narodenia 2008 a mladšie) súťažilo 18 dievčat zo štyroch slovenských, dvoch rakúskych a jedného českého klubu. Všetky tri malacké pretekárky obsadili prvé tri miesta. Víťazkou sa stala Jasmína Cséfalvayová, pre ktorú to bol druhý športový úspech v tomto období. Na  májovom Behu oslobodenia v Malackách, kam si akvabely odskočili zabehať v rámci atletickej prípravy, získala tiež 1. miesto vo svojej vekovej kategórii. Druhé miesto si rozdelili ďalšie malacké akvabely Hana Hocová a Vanda Vodnáková.
Poradie:
1. Jasmína Cséfalvayová (Synchronizované plávanie Malacky)      47,7500 b.
2. Hana Hocová (Synchronizované plávanie Malacky)                 47,1875 b.
    Vanda Vodnáková (Synchronizované plávanie Malacky)           47,1875 b.
4. Natália Bartolčičová (TJ Slávia STU Bratislava)                      46,5625 b.
5. Mariella Michelag (Sportunion Abtenau)                                46,2500 b.
6. Nela Francová (Kometa Brno)                                             43,5000 b.

V náročnejšej kategórii D2 (ročník narodenia 2006 a mladšie) reprezentovali malacký oddiel dve pretekárky. V konkurencii 39 dievčat z 10 klubov získala Amália Zenková 11. miesto s najvyšším počtom bodov spomedzi všetkých našich súťažiacich – 49,9512. Napriek tomu, že sa Elizabeth Bumberová stala členkou oddielu len pred necelým rokom, obsadila veľmi slušné 24.miesto (47,1646).
Pred koncom sezóny čakajú malacké akvabely ešte dve medzinárodné súťaže – SYNCHRO STARS v Šamoríne v júni a AUSTRIAN OPEN 2017 vo Viedni v júli.

Text:-KaR-, foto: L. Ogurčáková

Pridal: Ingrid Sochorová