Článok z Malacky.sk Malacky si z Pezinka odnášajú bod (11.10.2016)

Malackí futbalisti si po nevydarenom domácom dvojzápase s Interom Bratislava a Dunajskou Lužnou chceli pripísať do tabuľky tretej ligy BFZ tri body z Pezinka, kde sa stretli v sobotu 8. októbra s domácim PŠC. V jedenástom kole sa však museli uspokojiť s remízou 1:1.

Pezinčania sa nenachádzajú v ideálnej situácii, keďže im patrí predposledná priečka. Problémy domácich ešte znásobil útočník Malaciek Štefan Kovárik, ktorý poslal hostí v 8. minúte po centri do šestnástky do jednogólového vedenia. Tréner Malaciek Dušan Rupec nemohol počítať v zápase s doteraz najlepším malackým strelcom Petrom Haľkom, ktorý absentuje pre zranenie. Náskok hosťujúceho tímu mohol byť výraznejší už v osemnástej minúte, no Malacky nepotrestali pasivitu Pezinka a príležitosť po zlyhaní domácej obrany nevyužili. Do konca prvého polčasu boli riedko zaplnené tribúny svedkami futbalu bez väčšieho vzruchu - na jednej či druhej strane.

Po prestávke domáci zvýšili svoju aktivitu, ale Malacky úvodný tlak dokázali prežiť bez ujmy. O osude zápasu mohol rozhodnúť v 58. minúte rýchly Marko Vasaráb, no jeho pokus po samostatnom úniku na brankára skončil tesne vedľa ľavej žrde brány domácich. Podobný scenár mala aj viacnásobná možnosť Malačanov, ktorí ani na štyrikrát nedokázali v čistej pozícií prekonať výborne chytajúceho brankára Pezinka. Trest za nepremenené šance mohol prísť už v sedemdesiatej minúte, ale pezinský útočník nepochopiteľne prestrelil z päťky odkrytú bránu Malaciek. Domáci sa dočkali vyrovnania po pokutovom kope asi pätnásť minút pred koncom zápasu. Malacký obranca Jaroslav Zváč si za faul okrem penalty vyslúžil aj žltú kartu. Prísny verdikt rozhodcu na ihrisku rozprúdil zbytočné vášne, nechýbali roztržky a časté prerušenia. Tesne pred koncom sa do dobrej šance prepracoval ešte striedajúci Rastislav Havlík, no stav zostal nezmenený až do záverečného hvizdu.

Malacky, hoci mali viac nebezpečných príležitostí, si spoza Karpát odniesli len jeden bod. Po neúplnom jedenástom kole tretej ligy BFZ sa nachádzajú na siedmej priečke. V ďalšom kole sa malackí futbalisti predstavia na domácom ihrisku v Zámockom parku proti Bernolákovu. Podobne ako Pezinok, Bernolákovo momentálne háji spodné miesta tabuľky, takže budeme veriť, že Malacky zabodujú pred vlastným publikom naplno.

PŠC Pezinok 1:1 (0:1) FC Malacky
Góly: 75‘ Juraj Berzedi (11 m) – 8‘ Štefan Kovárik
Zostava Malaciek: Martin Preis – Miloš Vávra, Peter Mikula, Jaroslav Zváč, Lukáš Rupec – Matej Režný, Miroslav Beňa (Denis Michálek), Branislav Juhas (Jakub Mráz)- Tomáš Švec, Marko Vasaráb (Rastislav Havlík), Štefan Kovárik