Článok z Malacky.sk Záhoráci nestačili doma na Modru (04.10.2021)

Hádzanári tímu Záhoráci Stupava/Malacky predĺžili svoje čakanie na prvé extraligové body už na 4 zápasy. V stretnutí proti Slovanu Modra k nim však mali doteraz najbližšie. Vo vyrovnanom stretnutí prehrali proti mužstvu spoza Karpát 20:22, hoci po polčase viedli.
V prvom polčase sa domáci Záhoráci dokázali viackrát dostať do trojgólového vedenia, ťahal ich hlavne Roman Valachovič, ktorý strelil v prvom polčase 5 gólov. Ten Záhoráci vyhral 11:9.
Vyrovnané dianie sledovali diváci aj v druhom polčase, v ktorom ešte 9 minút pred koncom stretnutia Záhoráci viedli 20:19. V posledných minútach však nedali ani jeden gól, naopak, hosťom z Modry sa darilo prekonávať domáceho brankára častejšie a v Malackách zvíťazili 22:20.
Záhoráci sú stále s nulou na konte poslední v tabuľke, na predposledné Nové Zámky strácajú bod. Lídrami sú Tatran Prešov a Hlohovec bez straty jediného bodu. Najbližšie na Záhorákov čaká ďaleká cesta do Košíc, kde sa v stredu 6. októbra stretnú s domácimi Košice Crows.
V prvej lige béčko Záhorákov zdolalo na domácej palubovke Sokol Cífer 29:24. Na najbližší zápas vycestujú v sobotu 9. októbra do Bratislavy, ich súperom bude B tím ŠKP Bratislava. Štart HC Smartpoint Malacky vyhral aj svoj druhý prvoligový zápas, v Piešťanoch triumfoval 34:25. V sobotu 9. októbra doma privíta Agrokarpaty Pezinok.

Záhoráci Stupava/Malacky – HáO Slovan Modra 20:22 (11:9)
Zostava Záhorákov: Patrik Beleš (Juraj Rybár, René Ofčarovič) – Roman Valachovič (7), Samuel Kovács, Lukáš Konečný (1), Martin Polča (1), Ladislav Lutonský (2), Michal Ichman, Ján Janoštiak, Andrej Polča, Daniel Polák (3), Mário Prevaj, Rudolf Draškovič (1), Samuel Valent (2), Dominik Grich (3).