Článok z Malacky.sk Záhoráci v hádzanárskom pohári skončili (10.11.2021)

Hádzanári spojeného mužstva Stupavy a Malaciek nestačili v osemfinále Slovenského pohára doma na Považskú Bystricu a po prehre 29:39 sa so súťažou lúčia.
V prvom polčase sa Záhoráci dokázali herne aj výsledkovo držať svojho súpera. Skóre sa síce nakláňalo na stranu mužstva z Považia, ale nikdy nie o viac ako dva góly. Do šatní sa šlo za stavu 19:17 pre hostí. Záhoráci začali strácať až v druhom polčase, v ktorom si Považská Bystrica postupne vybudovala rozhodujúci náskok. Už 15 minút pred koncom bolo zrejmé, že tento súper bude nad sily Záhorákov a v pohári skončia. Považská Bystrica napokon vyhrala v Malackách pohodlne o 10 gólov.

Druhý malacký tím, Štart HC, odohrá svoj pohárový zápas v stredu 17. novembra o 17.30 h na domácej palubovke proti HK Košice.

Najbližší zápas Záhoráci odohrajú v extralige v piatok 12. novembra o 19.00 h v Bojniciach.

Záhoráci Stupava/Malacky – MŠK Považská Bystrica 29:39 (17:19)
Zostava Záhorákov: Patrik Beleš (Juraj Rybár) – Roman Valachovič (1), Jakub Jánoš (1), Samuel Kovács (1), Martin Polča, Ladislav Lutonský (2), Michal Ichman, Ján Janoštiak, Daniel Polák (5), Mário Prevaj (1), Samuel Valent (5), Patrik Walter (3+ČK), Dominik Grich (2), Jaroslav Petráš (8), Marián Jaššo