Článok z Malacky.sk Malackám na definitívnu záchranu výhra nad Lozornom nestačila (12.06.2017)

Futbalisti FC Malacky v sobotu v zápase posledného kola tretej ligy BFZ v domácom prostredí porazili ŠK Lozorno 2:1. Napriek plnému bodovému zisku zostali na predposlednom mieste tabuľky, pretože ich tabuľkoví súperi vo svojich zápasoch rovnako nezaváhali. Z druhej najvyššej súťaže vypadávajú Svätý Jur a ŠK Slovan Bratislava „B“, ktorí sa zaradia medzi tímy v III. lige. Keďže Malačania skončili na predposlednom mieste, definitívne zachránení ešte nie sú a stále sú v zóne zostupu. O tom, v ktorej súťaži budú malackí futbalisti hrať v ďalšej sezóne, sa rozhodne v najbližších dňoch.
 Zápas proti Lozornu, ktorému o nič nešlo, sa začal zvýšenou aktivitou hostí. Prvú príležitosť v stretnutí však mali naši. Miroslav Beňa svoj hlavičkový pokus trafil mimo. Malačania si boj o záchranu skomplikovali v 21. minúte, keď si hosťujúci Roman Sirota našiel ideálne miesto na strelu spoza šestnástky. Na jeho pokus Martin Preis v malackej bráne nemal šancu zareagovať a domáci museli otáčať skóre z 0:1. K vyrovnaniu mali Malačania blízko po polhodine hry, ale strela Daniela Sakara skončila len na tyčke brány hostí. Skóre sa menilo v 36. minúte po efektnom uvoľnení sa a strele Rastislava Havlíka zvnútra šestnástky, čím najlepší malacký strelec v sezóne vyrovnal na 1:1. Malačania mali príležitosť otočiť stav ešte v prvom dejstve, ale hlavička Jaroslava Zváča po rohovom kope 5 minút pred prestávkou smerovala tesne nad brvno.
 Čo sa nepodarilo v prvom polčase, skompletizovali malackí futbalisti v druhom. Rovnaký strelec Rastislav Havlík strelou zvnútra šestnástky prekonal brankára hostí a Malacky sa ujali vedenia. V 66. minúte oň takmer prišli: brankár Preis ale najprv zneškodnil únik hráčov Lozorna, ktorí v rovnakej minúte trestuhodne zahodili ponúknutý pokutový kop. Domácim sa tesný náskok podarilo udržať do konca zápasu, no keďže Pezinok zdolal Vajnory a Most pri Bratislave tiež uspel s Račou, zostali naši futbalisti na pätnástej priečke. O ich zotrvaní v III. lige BFZ, resp. o zostupe, sa bude rozhodovať v najbližších dňoch.

FC Malacky – ŠK Lozorno FO 2:1 (1:1)
Góly: 36.,49. Rastislav Havlík – 22. Roman Sirota
Zostava Malaciek: Martin Preis – Daniel Sakar (Róbert Kuklovský), Peter Mikula (C), Pavol Uhrinec, Jaroslav Zváč – Martin Sloboda, Miroslav Beňa (Jakub Mráz), Matej Režný – Pavol Michalovič, Rastislav Havlík, Peter Haľko