Článok z Malacky.sk Malačania v prvej lige boxu (23.02.2015)

V dňoch 21. - 22. februára sa v Nitre konalo 1. kolo 1. ligy Slovenskej ligy boxu. Zúčastnilo sa ho 64 boxerov zo 16 oddielov z celého Slovenska. BC RTJ Malacky reprezentovali dvaja boxeri.

Vo vekovej kategórii  starších žiakov vo váhe do 59 kg reprezentoval  Marián Ružička a vo vekovej kategórii  starších dorastencov vo váhe do 64 kg boxoval Jaroslav Hanúsek. Obaja boxeri BC RTJ mali vo svojich váhach plný počet boxerov (t. j. štyria boxeri).

Prvý deň boxoval Marián Ružička s boxerom z ABC Malacky Róbertom Izakovičom.  Marián vyhral v peknom technickom súboji 2:1 na body. Víťazstvo mu zabezpečilo postup do finále, v ktorom sa stretol s Viktorom Kiššom z BC Gama Group Levice. Marián prehral duel s Levičanom v pomere 0:3 na body. Celkovo vybojoval  druhú priečku.

Jaroslav Hanúsek, BC RTJ, sa v sobotu stretol s boxerom z ŠKP Bratislava Danielom Vargom.  V tvrdom súboji bol dominantnejší  a presnejší Jaro Hanúsek, čo mu zabezpečilo zaslúžené víťazstvo a postup do finále. V nedeľu sa stretol  s favorizovaným Michalom Takacsom z ŠKP Bratislava. Toto bol už ich ôsmy vzájomný zápas. Duel bol vedený v mimoriadne vysokom tempe plnom tvrdých úderov a rýchlych kombinácií na jednej aj druhej strane. Viac presnejších zásahov mal boxer z ŠKP Bratislava, a tak Jaro Hanúsek  duel prehral. Únava sa v treťom kole podpísala pod výkon oboch vynikajúcich boxerov. S výkonmi oboch boxerov z BC RTJ sú však tréneri Reisenauerovci spokojní.

Text, foto: Ali a Robo Reisenauerovci

Pridal: Natália Jánošová