Článok z Malacky.sk Záhoráci vysoko prehrali s Tatranom Prešov (22.11.2021)

Cez víkend do Malaciek pricestovali hráči najúspešnejšieho hádzanárskeho klubu na Slovensku – Tatranu Prešov. Pre protipandemické opatrenia si však zápas priamo v hľadisku Maliny mohla užiť len hŕstka divákov. Tých Záhoráci nepotešili, s Prešovom prehrali vysoko 18:36.
Domáci držali s favoritom stretnutia i celej extraligy krok len v úvode zápasu, neskôr sa naplno začala prejavovať kvalita Tatranu s viacerými reprezentantmi v zostave. Po prvom polčase východniari v Malackách viedli 15:7. Kvalitatívny rozdiel medzi mužstvami sa aj napriek  snahe Záhorákov v druhej polovici stretnutia ešte viac pretavil do náskoku hostí. V druhom polčase exceloval najmä Sergio Garcia Lopez, ktorý za 30 minút zaťažil konto Záhorákov deviatimi gólmi. Za Záhorákov bol najaktívnejším strelcom Lukáš Konečný, presadil sa šesťkrát. Neohrozený líder tabuľky si z Malaciek napokon odviezol 2 body po jednoznačnej výhre 36:18.
V najbližšom kole Záhoráci, ktorí stále čakajú na prvé extraligové body, privítajú finalistu minulej sezóny MŠK Považská Bystrica. Zápas bude v sobotu 27. novembra o 18.30 h.

Záhoráci Stupava/Malacky – Tatran Prešov 18:36 (7:15)
Zostava Záhorákov: Patrik Beleš (Juraj Rybár) – Dušan Frýbert, Tomáš Baláž, Roman Valachovič (1), Lukáš Konečný (6), Martin Polča, Andrej Polča, Daniel Polák (2), Mário Prevaj (1), Samuel Valent (3), Dominik Grich (1), Jaroslav Petráš (2), Marián Jaššo (2)

Text: M. Binčík, foto: Youtube Slovak Handball Federation Official

Pridal: Ján Hargaš