Článok z Malacky.sk Futbalisti FC Malacky prehrali v Rohožníku (06.05.2019)

Malackým futbalistom sa po siedmy raz v rade nepodarilo zvíťaziť, hoci v derby proti Rohožníku viedli. Domáci však dvomi zásahmi otočili zápas a porazili Malacky 2:1. Malačania tak nevyhrali už siedmy ligový zápas za sebou a nezlepšili si ani vzájomnú treťoligovú bilanciu proti Rohožníku, s ktorým prehrali doposiaľ každé zo štyroch stretnutí.

Nedeľné počasie futbalu neprialo, v Rohožníku bolo asi päť stupňov, pršalo a fúkal nepríjemný vietor. Ani tieto faktory však nezabránili tomu, aby diváci sledovali kvalitné stretnutia s množstvom šancí na oboch stranách. Do najväčšej príležitosti prvého polčasu sa dostal v 35. minúte Malačan Tomáš Mifkovič, ktorý zakončil rýchli protiútok hostí strelou tesne vedľa brány Rohožníka. Malačania sa oproti ostatným ligovým stretnutiam zlepšili najmä v ofenzíve, ich akcie boli jednoduchšie, čo slávilo úspech.

Jedna z nich im vyšla na začiatku druhého polčasu. Asi minútu po návrate mužstiev na ihrisko si našiel T. Mifkovič miesto v šestnástke domácich a strelou do protipohybu brankára domácich po výbornej prihrávke Juraja Miklušičáka poslal hostí do prekvapivého vedenia. Domáci boli prekvapení z nástupu hráčov Malaciek, ten mohol byť ešte razantnejší v 60. minúte. Do veľkej šance sa dostal znova najnebezpečnejší Malačan T. Mifkovič, ktorý však nezvládol samostatný únik na bránu domácich. Brankára si síce položil, ale ten ešte v páde dokázal pokus malackého útočníka vyraziť. O pár minút neskôr hostia zahodili ďalšiu tutovku, Mifkovič prihrával pred odkrytú bránu Vladimírovi Roncovi, ale domáci obrancovia stihli v poslednej chvíli zakročiť.

Trest za nevyužité príležitosti na zvýšenie vedenia prišiel v 74. minúte, nedôslednosť hosťujúcej obrany využil Mário Holý, ktorý zužitkoval vynikajúcu prihrávku do šestnástky a bez problémov prekonal Tomasa Vebera v malackej bráne. Rohožník zápas otočil v 88. minúte, po rohovom kope sa v zmätku pred hosťujúcou bránou najlepšie zorientoval striedajúci Samuel Benca a domáci aj s dávkou šťastia brali všetky tri body. O dva z nich mohli prísť v nastavenom čase, ale po priamom kope a následnej skrumáži Rohožník skvelým zákrokom zachránil už takmer ležiaci Adam Havlík. Malačania tak v derby podľahli Rohožníku 1:2.

V ostatných siedmich kolách Malačania získali len dva body a na desiatu priečku ich strácajú už osem. V 26. kole tretej ligy sa v nedeľu 12. mája predstavia na domácom štadióne proti deviatej Rovinke.

FC Rohožník – FC Malacky 2:1 (0:0)
Góly: 74. Mário Holý, 88. Samuel Benca – 47. Tomáš Mifkovič
Zostava Malaciek: Tomas Veber – Lukáš Rupec, Andrija Bakrač, Štefan Kovárik (C), Adam Velický (Jakub Hradil), Samuel Livora, Mladen Vučić, Daniel Čeřovský (Denis Pecho), Juraj Miklušičák, Vladimír Ronec, Tomáš Mifkovič (Pavol Michalovič)