Článok z Malacky.sk Slovenskí futsalisti si udržali nádej na postup (26.01.2022)

Slovenskí futsaloví reprezentanti v zostave s Malačanom Danielom Čeřovským získali vo svojom druhom vystúpení na EURO 2022 v Holandsku historicky prvý bod pre Slovensko na veľkých turnajoch. V utorkovom zápase remizovali s Poľskom 2:2 a o postup si zahrajú v sobotu 29. januára o 14.30 h proti Chorvátsku, ktoré musia bezpodmienečne zdolať. „Vatreni“ v druhom stretnutí našej skupiny podľahli lídrovi tabuľky z Ruska 0:4. Zápas s balkánskym súperom sa odohrá v Groningene, a nie v Amsterdame ako prvé dva.
    Slováci po prvom polčase prehrávali 0:1. Po prestávke však stav stretnutia rýchlo otočili gólmi Matúša Ševčíka a Tomáša Drahovského z 25., resp. 28. minúty. Poliaci vyrovnali v 33. minúte.
    Pred poslednými zápasmi skupiny vedú Rusi so 6 bodmi pred trojbodovými Chorvátmi. Poľsko je o skóre tretie pred Slovenskom, oba celky majú jeden bod za vzájomnú remízu. Slovensko však má skóre 3:9, zatiaľ čo Poľsko 3:5.

Text: M. Binčík, foto: Uefa.com

Pridal: Ľubica Pilzová