Článok z Malacky.sk Záhorácka minihandball liga má svojich víťazov (01.07.2015)

V sobotu 27. júna sa skončila Záhorácka minihandball liga 2014/2015. Posledné, štvrté kolo sa uskutočnilo  v Zámockom parku v rámci ďalšej hádzanárskej akcie s názvom Turnaj generácií.

Hralo sa  netradične na trávnatom povrchu, no mladým minihádzanárom to vôbec neprekážalo. Bojovali o každú loptu a predviedli naozaj výborné výkony. V oboch vekových kategóriách zvíťazili deti zo ZŠ Štúrova Malacky, čo im nakoniec pomohlo i k celkovým prvenstvám v celej dlhodobej súťaži. Po štyroch turnajoch si odniesli oba putovné Poháre CVEČKA.

Medaily a poháre, ktoré zabezpečilo CVČ Malacky, si prevzali i družstvá na druhých a tretích miestach. Na 2. mieste v kategórii mladšieho i najmladšieho žiactva sa umiestnili deti zo ZŠ Záhorácka Malacky. Tretí medzi „mladšími“ skončili deti zo Štartu Malacky (ZŠ Dérera), medzi „najmladšími“ zvíťazili malí hádzanári zo Stupavy.

Do tohto, už 5. ročníka minihandball ligy, sa v oboch kategóriách zapojilo až 15 družstiev, prvýkrát i deti z rakúskeho Gänserndorfu.