Článok z Malacky.sk Malackí futbalisti sa po dlhom čase tešili z víťazstva (13.05.2019)

Futbalisti FC Malacky po sérií siedmich zápasov bez výhry v uplynulom ligovom kole brali tri body na domácom ihrisku proti Rovinke. V chladnom počasí ich k víťazstvu nad desiatym mužstvom treťoligovej tabuľky nasmeroval v 35. minúte Daniel Čeřovský. Rovinka živila nádej na body zo Záhoria až do úplného konca stretnutia. Až v 90. minúte pridal poistku domácich Tomáš Mifkovič, a tak sa zverenci Štefana Horného mohli tešiť z výhry 2:0.

Po 26 odohratých kolách sú malackí futbalisti na jedenástom mieste tabuľky, na desiatu Rovinku strácajú šesť bodov. Rovinka má však k dobru domáci zápas s rezervou Slovana Bratislava. Práve s B tímom „belasých“ sa Malačania stretnú v 27. kole, ich domáci zápas sa začne v nedeľu 19. mája o 17.00.

FC Malacky – TJ Rovinka 2:0 (1:0)

Góly: 35. Daniel Čeřovský, 90. Tomáš Mifkovič
Zostava Malaciek: Tomas Veber – Lukáš Rupec, Andrija Bakrač, Štefan Kovárik (C), Adam Velický, Samuel Livora, Daniel Čeřovský (Mário Lörinczi), Mladen Vučić, Jakub Hradil (Pavol Michalovič), Vladimír Ronec (Samuel Vaniš), Tomáš Mifkovič