Článok z Malacky.sk Začala sa futsalová sezóna (07.11.2017)

Tím 1.SFC Canaria Team Malacky vycestoval na úvodný zápas sezóny k nováčikovi súťaže z Bánoviec nad Bebravou. Naša zostava bola oklieštená a až 6 hráčov malo premiéru v Openlige. Prvý polčas začal z našej strany dobre, avšak po hrubej chybe v obrane strelil súper prvý gól. O minútu neskôr po ďalšej hrubej chybe sme prehrávali už 0:2. Po úniku súpera a následnej strele zastavil Michalovič na čiare loptu rukou, za čo automaticky videl už v 11. minúte červenú kartu. Z následného pokutového kopu Bánovce opäť skórovali a zvýšili stav na 3:0. Do prestávky sme dostali ešte dva góly.
Druhý polčas sme skúsili hru bez brankára. Táto lotéria však nevyšla: nielenže sme neskórovali, ale súper dal ďalšie 3 góly. Zápas sa skončil víťazstvom Bánoviec 8:0.
„Výsledok zápasu neodpovedá tomu, čoho sme schopní s tímom dosiahnuť. Mrzí ma vysoká prehra hneď na úvod sezóny ale je to pre nás poučenie. Až na pár chýb v obrane som s výkonom hráčov spokojný. V nasledujúcom zápase musíme svoj výkon zlepšiť a zabojovať o všetky tri body,“ povedal manažér 1.SFC Canaria Team Malacky Adam Dvoran.
Fanúšikov futsalu pozývame na prvý domáci zápas sezóny. Hrá sa v piatok 10. novembra o 20. hodine v ŠH Malina a naším súperom bude Prievidza.