Článok z Malacky.sk Záhoráci bojovali, no nebodovali (06.09.2021)

Hádzanári tímu Záhoráci Stupava/Malacky sa v prvom extreligovom kole predstavili na palubovke finalistu z minulej sezóny MŠK Považská Bystrica. Hanbu si rozhodne nespravili, no ich bojovný výkon na body nestačil a na Považí prehrali 23:35.
Zverenci Petra Olšavského dokázali s favoritom zápasu držať krok až do záveru prvého polčasu. Do 20. minúty sme dokonca tesne viedli.
Zápas rozhodol dobrý vstup súperov do druhého polčasu, pri ktorom si vybudovali rozhodujúci 7-gólový náskok. Záhoráci však na Považí nesklamali.
Najbližší extraligový zápas odohrajú naši v sobotu 18. septembra o 18.30 h v malackej hale Malina, kde privítajú Hlohovec.

MŠK Považská Bystrica – Záhoráci Stupava/Malacky 35:23 (15:12)
Zostava tímu Záhoráci: Patrik Beleš (Juraj Rybár, René Ofčarovič) - Roman Valachovič (3), Jakub Jánoš,  Marek Tóth (1), Samuel Kovács (1), Lukáš Konečný (5), Martin Polča, Ladislav Lutonský (4), Michal Ichman, Mário Prevaj (2), Rudolf Draškovič (4), Samuel Valent (1), Dominik Grich (2), Jakub Ferenčík.

Text: M. Binčík, foto: MŠK Považská Bystrica

Pridal: Ján Hargaš