Článok z Malacky.sk Volejbalistky aj boxeri si vybojovali medaily (27.05.2013)

Malačianky sa predstavili na záverečnom turnaji volejbalovej sezóny síce v oklieštenej zostave, ale potvrdili stúpajúcu kvalitu svojej hry. Výborný výkon predviedli už od úvodného zápasu s domácou Skalicou. Tá bola totiž favoritom skupiny, ale naše dievčatá ju porazili 2:1. Išlo o prekvapenie turnaja.

Potom vyhrali nad rovesníčkami zo Zlína 2:0 a po slabšom výkone na záver skupinového boja prehrali s družstvom z Vyškova 1:2. Do semifinále sme postúpili z druhého miesta. V semifinále nás čakal súper z Přerova, pravidelne veľmi kvalitné družstvo všetkých kategórii našich západných susedov. Po tuhom boji sme prehrali 1:2 a museli sme bojovať o 3. miesto s ďalším z favoritov turnaja Senicou. Tu však dievčatá predviedli svoju túžbu a bojovnosť a súpera nepustili k ich typickej hre stredom siete, čo nám vyhovovalo a zaslúžene sme zvíťazili 2:0.

Okrem bronzovej medaily sa nám ušiel aj titul „Naj univerzálka“, ktorý si vyslúžila Monika Šimková.

Malacky reprezentovali: Sandanusová, Dušková, Šnegoňová, Márnotová, Šimková, Rubliková, tréner: Matej Haringa

- text, foto: MH -

–––––––––––––––––––––––––––

Medaily si z priniesli aj ďalší malackí športovci, a to boxeri BC RTJ Malacky. Uplynulý víkend sa predstavili na majstrovstvách Slovenska v boxe starších dorastencov. Sily si tam zmeralo 50 mužov a 11 žien. BC RTJ Malacky zastupovali traja, vybojovali si jeden bronz a jedno striebro.

Hoci išlo o turnaj starších dorastencov, z troch Malačanov boli dvaja, Jaro Hanúsek a Dávid Michálek, mladší dorastenci. Len Marián Baláž bol starší dorastenec. Jaro a Dávid mali povolený štart vďaka víťazstvu na majstrovstvách SR mladších dorastencov.

V hmotnosti do 60 kg Jaro Hanúsek najprv vo vyraďovacom zápase jednoznačne zvíťazil nad boxerom z Globál Východ Vranov nad Topľou Františkom Lukáčom 5:0 na body. V semifinále na neho čakal ďalší vynikajúci boxer Ladislav Matúš z K.O. Galanta. Duel bol vo vysokom tempe a s neskutočnou tvrdosťou úderov. Víťazne napokon z neho vyšiel tesným bodovým rozdielom 3:2 na body súper. Jaro si vybojoval tretiu priečku a k dvom zlatým medailám z M.-SR juniorov a Olympijských nádejí pridal bronz z M.-SR mládeže.

Dávid Michálek v hmotnosti +91kg bojoval nielen so súpermi, ale  aj  so zranenou rukou. Podal síce úctyhodný výkon, no na víťazstvo to nestačilo.

Marián Baláž v hmotnosti do 64 kg mal cestu do finále veľmi náročnú. V tejto hmotnostnej kategórii bolo 10 boxerov. Marián to však zvládol a prebojoval sa až do finále. Tam sa stretol s večným rivalom Stanislavom Oľšavom z oddielu Global Východ Vranov nad Topľou. O pestrosť a tvrdosť úderov v tomto zápase nebola núdza. Únava z veľkého nasadenia sa v treťom kole podpísala na oboch boxeroch. Zvíťazil napokon Stano Oľšav, no aj Majo Baláž podal vynikajúci výkon, ktorý zaslúži taktiež obdiv.

Boxeri BC RTJ sa najbližšie predstavia Malačanom na medzinárodnom turnaji v Malackách s názvom XVIII. ročník Záhoráckeho pohára, ktorý sa koná už 8. júna o 13.30 h. v Letnom ringu Aliho Reisenauera st. na Ul. 1. mája 108 v Malackách.

- text, foto: Ali a Robo Reisenauerovci, tréneri BC RTJ /krátené/-

Pridal: Ľubica Pilzová