Článok z Malacky.sk Malačania zvládli úlohu favorita a zvíťazili nad Vajnormi (29.10.2018)

Malackí futbalisti si po štvorzápasovej šnúre bez víťazstva v trinástom kole tretej ligy BFZ pripísali tri body. Výhra nad poslednými Vajnormi bola samozrejmosťou, avšak nerodila sa vôbec ľahko.
 Malačania chceli ísť za tromi bodmi už od začiatku stretnutia. Ich optický tlak vyústil do gólu v 35. minúte, keď hosťujúceho brankára Davida Vöröša prekonal Juraj Miklušičák. V prvom polčase sa k nemu už nikto nepridal, i keď domáci mali aj ďalšie príležitosti na skórovanie.
 Komplikácia pre Malačanov prišla krátko po zmene strán, keďže v 54. minúte videl po faule na prenikajúceho hráča Vajnor druhú žltú kartu obranca Malaciek Štefan Kovárik. FC Malacky tak musel dohrávať zápas v desiatich. To však nevadilo Tomášovi Mifkovičovi, ktorý len štyri minúty po Kovárikovom vylúčení poslal Malacky do dvojgólového náskoku. Domáci aj v oslabení držali vedenie o dva góly až do 85. minúty. Vajnory sa vrátili do stretnutia zásluhou kapitána Aleša Číka, no ich nádej na bodový zisk definitívne pochoval už o minútu neskôr Rastislav Havlík. FC Malacky teda zdolal posledný tím tabuľky z Vajnor 3:1.
Po trinástich odohratých kolách sa malackí futbalisti nachádzajú na desiatom mieste. Najbližší ligový zápas odohrajú v nedeľu 4. novembra o 13.30 na ihrisku nováčika súťaže z Rusoviec.

FC Malacky – FK Vajnory 3:1 (1:0)
Góly: 35. Juraj Miklušičák, 58. Tomáš Mifkovič, 86. Rastislav Havlík – 85. Aleš Čík
Zostava FC Malacky: Ondrej Klempa – Lukáš Rupec, Štefan Kovárik (ČK), Adam Velický, Martin Reisel – Jakub Mráz, Samuel Livora (Denis Michalek), Jakub Hitmar (Rastislav Havlík) – Juraj Miklušičák (C), Tomáš Mifkovič (Samuel Vaniš), Vladimír Ronec